Estonia onLine - Eesti.pl
Zarezerwuj hotele w Estonii, Europie i na całym świecie z Eesti.pl! »
Estonia onLine - eesti.pl - Wersja polska Estonia onLine - eesti.pl - English version

Estonia onLine - eesti.pl

Zarezerwuj hotel w Estonii

Estonia onLine - Eesti.pl na Facebooku

Wydarzenia kulturalne w Estonii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
« poprzedni temat nastepny »
Autor Wiadomość
G. Drzycimski

Register IP:
PostWysłany: 1.05.2006, 22:38    
Temat: Gdańsk-Tallinn
Odpowiedz z cytatem

Pytanie do praktyków. Jak najłatwiej dojechać z Gdańska do Tallinna. Czy ktoś przemierzał tą trasę. Promem, pociągiem, autobusem ??? Z tego co wiem tanie linie lotnicze nie latają do Estonii z Gdańska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KazimierzPoplawski
Prezes

Register IP:
PostWysłany: 2.05.2006, 0:17    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma niczego bezpośredniego z Gdańska (pociąg - z Warszawy - końcy trasę chyba już w Wilnie, promu do Tallina chyba jeszcze nie ma, autobusy jadą przez Warszawę, a samoloty chyba tylko z Warszawy latają do Estonii - z Polski).
G. Drzycimski

Register IP:
PostWysłany: 2.05.2006, 10:48    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz. Czyli jak widać na załączonym obrazku nasze kontakty z Państwami Bałtyckimi są oszałamiająco rozwinięte. Tak się upewniałem, myślałem, że może pojawił się jakiś bezpośredni transport na Tallin, ale widać na północy bez zmian. Szkoda. Z Gdańska do talina przez Warsza lub Kołomyję to nie chce mi się zapychać. Może kiedyś się zmieni.
Powrót do góry
zwysocka

Register IP:
PostWysłany: 17.05.2006, 22:02    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam z rejsowych autobusów firmy STARTURIST z Warszawy Zachodniej do Tallina cena w dwie strony 305 zł.
Kursują też autobusy estońskie opłata w euro ale nie wiem jak na dzień dzisiejszy
Powrót do góry
Eugeniusz

Register IP:
PostWysłany: 22.05.2006, 0:19    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Czesc!

Jako wiem Starturist ide przez Olsztyn.
Moze sa samoloty z Gdanska do Helsinek? a stad promem do Tallina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
G. Drzycimski

Register IP:
PostWysłany: 25.05.2006, 23:55    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje. Widać jakoś można się doczołgać do tej Estonii. A może ktoś podróżował własnym samochodem - jaką trasę polecacie, czy to bezpieczne i jaki realny czas przejzadu Gdańsk-Tallinn ?
Powrót do góry
Paweł

Register IP:
PostWysłany: 27.06.2006, 0:52    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Jechałem z kolega wynajetym autem z wypożyczalni Lanos na gaz Smilez Warszawy do Tallina około 14:00 wyjazd z Warszawy zachodniej około 7 rano na przedmieściach Tallina.i podobnie z powrotem TEGO SAMEGO DNIA około14-15 wyjazd z Tallina i na 8 z powrotem w warszawie... Smile
To była jazda!najlepsze jest to, że poczynając od Litwy przez Łotwe do estonii po 22 godzinie nie zatankujesz nigdzie gazu do samochodu SmileSmileSmile Tzn.Na pewno na Litwie!!! w pozostałych nie zdążylismy sprawdzic Smile
Szok!dla nas na stacji benzynowej!!! Super drogi!gładkie szerokie dość dobrze oznaczone poza Estonia gdzie czasem jechalismy na tzw. pałe Smile bo nie było znaku zadnego przez 50 km Smile zwłaszcza w nocy...
młodzi swietnie znaja angielski mozna sie dogadac...
starsi róznie...juz mysle jak to powótrzyc...
Pozdrawiam i jednak pomimo ogromnego zmęczenia Gorąco Polecam!!!!

dodam, że czulismy sie super bezpiecznie!na granicyłotewsko - litewskiej celnicy wymusili łapówke od nas 30eek jedyna sytuacja , która ubarwiła niekorzystnie wizerunek łotwy za to pomógł nam chłopak jadacy audi 80 jak sie zgubilismy nieco pod Ryga :)po tych obwodnicach i w dodatku remonty ... czasem nieoznaczone!!!
Tzn.Jedziesz sobie super szeroka i wygodna trasa o 1 w nocy a tu nagle 60 m przed Toba żwir 5km!!! i żadnego znaku
Mape wzieliśmy taką sprzedchyba 10 lat bo zawsze jak szukalismy naszej pozycji trudno ja było znalesc pomimo najszczerszych wysiłków!!! na Litwie Kierowcy mrygaja długimi juz na 5km!!! przed postojem chłopaków z szuszarką w dodatku mruga każdy!!!
Jak sobie cos jeszcze przypomne napisze
Pozdrawiam!

[dwa kolejne posty zostały scalone - moderator]
efkah

Register IP:
PostWysłany: 27.06.2006, 16:01    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Ja latam z Berlina samolotem easyjet/estonian air. Wychodzi co najmniej 2x taniej niz lotem. Autobusy: eurobus, eurolines i ecolines. Wszystko mozna znalesc na ich stronach internetowych.
Czebix

Register IP:
PostWysłany: 4.07.2006, 19:25    
Temat:
Odpowiedz z cytatem

Ja z kolegą jechaliśmy około 12 godz. Podróżowaliśmy via balticą. Z Suwałk do Tallina jedną drogą. Trzeba jednak mieć dobrą mapę (najlepiej samych krajów nadbałtyckich). Drga elegancka chociaż od Łotwy co jakiś czas są remonty. Ruch na nich odbywa się wahadłowo. Traci się na nich dużo czasu. Im bliżej Tallina tym coraz mniej stacjii z gazem. W Parnuu na pewno są dwie jedna czynna całą dobę. Jak się tam zatankuje to gazu starczy do Tallina. W Tallinie też jest gaz tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Na Litwie nie ma problemu z zatankowaniem gazu, na Łotwie trochę gorzej. Estonie przejeżdżaliśmy nocą i praktycznie nie było ruchu. Przez całą drogę z Polski (trudno w to uwierzyć) widzieliśmy tylko jeden radiowóz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Estonia onLine - eesti.pl